Aktualności

Jesteś tu:

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi aktualnościami:

Okresowe szkolenie BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych
14.01.2022

Okresowe szkolenie BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych

Pracodawcy bez względu na to jaką ilość pracowników zatrudniają, w świetle obowiązujących przepisów muszą zadbać o zorganizowanie okresowych szkoleń BHP.
 
Jedną z ważniejszych grup są pracownicy wykonujących czynności na stanowiskach robotniczych, gdyż powinni być oni świadomi tego, jakie zagrożenia mogą pojawić się podczas wykonywania pracy i jak im zapobiegać, a także jakie działania trzeba podejmować w razie wystąpienia takiej sytuacji.
 
Tutaj dowiesz się więcej! Zapraszamy do przeczytania naszego kolejnego artykułu ????‍????
 
 
 
 

 

czytaj więcej
Szkolenie okresowe BHP pracodawców - co obejmuje?
04.01.2022

Szkolenie okresowe BHP pracodawców - co obejmuje?

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem.
Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Wam, co obejmuje okresowe szkolenie BHP dla pracodawców i osób kierujących pracownikami.
Jeżeli prowadzisz firmę to ciąży na Tobie obowiązek organizowania dla pracowników okresowych szkoleń BHP, dowiedz się więcej!
 
czytaj więcej
Rozwijamy się dla was - jesteśmy online!
30.11.2021

Rozwijamy się dla was - jesteśmy online!

Rozwijamy się dla was! Szkolenia online z zakresu BHP nigdy nie były prostsze i przyjemniejsze.

Nawiązaliśmy współpracę z platformą szkoleniową Moodle, która jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych w tej kategorii. Na platformie znajdują się nasze autorskie szkolenia z zakresu BHP, PPOŻ oraz Pierwszej Pomocy.

Dzięki temu, że wspomniana platforma jest łatwa, przejrzysta i intuicyjna, uczestnik szkolenia nie będzie miał problemu z jej sprawną obsługą oraz zapoznaniem się z poszczególnymi modułami szkolenia.

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług szkoleniowych napisz do nas na biuro@knspartner.pl, w celu omówienia wszelkich szczegółów.

 

Jak to działa?

Aby pracownik mógł odbyć szkolenie w formie online za pośrednictwem platformy, potrzebne są informacje takie jak: imię i nazwisko oraz adres e-mail. Użytkownik zostaje dodany do platformy oraz przydzielony do odpowiedniej grupy szkoleniowej. Po zalogowaniu się na platformie, po lewej stronie, pod naszym logo należy wejść w zakładkę „Kursy” oraz wybrać szkolenie, który odpowiada stanowisku pracownika. Następnie ukaże się strona z kwestionariuszem, prezentacjami oraz pytaniami testowymi. W kwestionariuszu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Podane informacje ułatwią nam późniejsze przygotowanie zaświadczeń o ukończonym szkoleniu. Po ukończeniu całego kursu, można zamknąć platformę szkoleniową.

Aktualnie, dostosowując się do sytuacji na świecie związanej z wirusem COVID-19, działamy w większości zdalnie, co umożliwia bezkontaktowe i sprawne  przeprowadzenie szkoleń. Na życzenie klienta przeprowadzamy również szkolenia stacjonarne.

Programy naszych szkoleń są konsultowane z praktykami w swojej dziedzinie oraz dydaktykami z wieloletnim stażem, którzy posiadają uprawnienia do przeprowadzania szkoleń. Pozostajemy także w stałej współpracy z czynnymi strażakami i ratownikami medycznymi.

czytaj więcej
Szkolenie BHP dla nauczycieli
03.11.2021

Szkolenie BHP dla nauczycieli

Szkolenie BHP - czy jako nauczyciel powinieneś je mieć

Podsyłamy kilka podpowiedzi

 

Szkolenie wstępne jest ważne maksymalnie 12 miesięcy, podobnie, jak w większości grup zawodowych

Szkolenie okresowe BHP dla nauczycieli powinno być przeprowadzane nie rzadziej niż raz na 5 lat!

Przykładowy program szkolenia dla nauczycieli:

 • Choroby zawodowe nauczycieli,
 • Wypadki uczniów,
 • Przepisy BHP w szkołach i placówkach publicznych,
 • Obowiązki nauczyciela pod kątem przepisów i zasad BHP,
 • Odpowiedzialność nauczyciela za nieprzestrzeganie przepisów BHP,
 • Ograniczanie i likwidacja zagrożeń występujących w szkole,
 • Elementy pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej.
czytaj więcej
Kolory hełmów na budowie - czy mają znaczenie?
29.09.2021

Kolory hełmów na budowie - czy mają znaczenie?

 

Hełm pełni nie tylko funkcję ochronną. Jego odpowiednio przydzielony kolor w łatwy oraz intuicyjny sposób pozwala odróżnić poszczególne osoby oraz ich funkcje, które pełnią na placu budowy.

Żadne przepisy nie precyzują jednak odpowiednich kolorów hełmów, które powinny zostać przydzielone. Zwykle kwestię tę regulują przepisy wewnętrzne konkretnego zakładu pracy.

Niemniej jednak, warto wspomnieć o rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (§ 4 ust. 1 i 2), a także o rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zgodnie z tymi regulacjami, noszenie hełmu na placu budowy przez osoby na niej przebywające jest obligatoryjne, a brak hełmu na głowie podczas kontroli (np. PIP-u), skutkuje nałożeniem na pracodawcę kary w wysokości min. 1000 zł.

 

Co więc oznaczają konkretne kolory? Spieszymy z odpowiedzią!

Uniwersalne kolory hełmów na budowie to kolor żółty, czerwony, niebieski, biały, zielony, pomarańczowy oraz czarny. Kolorami tymi zwykle określa się stanowisko i funkcję osoby, która nosi dany hełm.

 • kask czarny – inspektor nadzoru autorskiego lub architekt,
 • kask zielony – pracownik BHP,
 • kask pomarańczowy – geodeta,
 • kask czerwony – praktykant, stażysta lub gość,
 • kask żółty – pracownik fizyczny,
 • kask niebieski – elektryk, operator maszyn, energetyk lub osoba, która pracuje na wysokościach,
 • kask biały – inspektor nadzoru, inżynierowie (w tym inżynier budowy) oraz kierownik budowy.

Jest to tym istotniejsze, im prace budowlane prowadzone są w cięższych warunkach atmosferycznych lub lokalizacyjnych. Poza tym, dzięki zróżnicowanym i zdefiniowanym kolorom kasków na budowie możliwe jest zachowanie większego poziomu bezpieczeństwa – np. poprzez zwiększoną uwagę pracowników budowy na osoby noszące kaski czerwone, czyli kaski przeznaczone dla gości, stażystów lub praktykantów.

czytaj więcej
BHP w firmie
03.09.2021

BHP w firmie

z Długołęki do Wrocławia
01.03.2021

z Długołęki do Wrocławia

Kolejny krok w naszej działalności, czyli zmiana adresu naszego biura i siedziby głównej.

Rozwijamy się.

Z małego biura mieszczącego się w Długołęce na ulicy Wrocławskiej przenieśliśmy się do Wrocławia, gdzie planujemy zostać trochę dłużej.

 

Pozdrawiamy

Zespół KNS PARTNER Sp. z o.o.

czytaj więcej
Czy Twoja ocena ryzyka zawodowego jest aktualna?
28.10.2020

Czy Twoja ocena ryzyka zawodowego jest aktualna?

Czy Twoja ocena ryzyka zawodowego jest aktualna?

Z nami zapewnisz sobie bezpieczny powrót do pracy. Już teraz w naszej ofercie aktualizacja oceny ryzyka zawodowego o COVID-19!

Państwowa Inspekcja Pracy przypomina, że pracodawcy są ZOBOWIĄZANI skorygować ocenę ryzyka oraz uwzględnić w niej wszystkie nowe zagrożenia.

Identyfikacja zagrożeń wszelkiego rodzaju oraz prawidłowo przeprowadzona ocena ryzyka to w środowisku pracy punkt wyjściowy w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy.

W trakcie weryfikacji oceny ryzyka należy zwrócić uwagę na nietypowe sytuacje, które mogą być przyczyną problemów oraz na to, w jaki sposób przyjęte środki zapobiegawcze pomogą firmie przywrócić pełnię zdolności operacyjnych.

Tym bardziej mówiąc o zdrowiu psychicznym Twoich pracowników. W obecnym czasie epidemia wywołana przez COVID-19, u większości grup zawodowych budzi uzasadniony lęk, strach, obawę o własne zdrowie, jak i o zdrowie naszych bliskich. Może pojawić się również wszechogarniająca frustracja. Wszystkie te czynniki obniżają nie tylko samopoczucie, ale także wydajność naszych pracowników, którzy w miejscu pracy powinni czuć się przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie w aktualizowanej ocenie ryzyka zawodowego wszystkich zagrożeń psychospołecznych ujawnionych w związku z pandemią.

Do obowiązku każdego pracodawcy należy zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, a także badanie i zapoznanie pracowników z zagrażającymi im niebezpieczeństwami na ich stanowisku pracy, co za tym idzie:

 1. Ocena i udokumentowanie ryzyka zawodowego oraz zastosowanie niezbędnych środków profilaktycznych
 2. Poinformowanie pracowników o ryzyku zawodowym jakie ponoszą, oraz o zasadach ochrony i zapobiegania. Całość potwierdzona własnoręcznym podpisem pracownika.

 

Nie wszyscy zatrudniający przywiązują uwagę do prawidłowego stosowania przepisów BHP.

Nie bądź jednym z nich!

 

W przeciwnym razie musisz liczyć się z mandatami. Do końca tego roku Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi kilkadziesiąt tysięcy kontroli w firmach.

 Podczas każdej z nich inspektorzy pracy mają sprawdzić m.in., czy firmy wyposażyły zatrudnionych w środki ochronne i czy oceniły ryzyko zawodowe związane z możliwością zakażenia się COVID-19. Ten ostatni obowiązek w praktyce sprawia problemy zatrudniającym. 

Z kontroli PIP przeprowadzonych w okresie pandemii (od 15 marca 2020 r.) wynika, że brak aktualizacji ocen ryzyka zawodowego pod kątem zagrożeń epidemiologicznych był jednym z głównych ujawnianych uchybień (inspektorzy wydali łącznie 33 tys. decyzji z zakresu BHP). Sam obowiązek tworzenia takich ocen już wcześniej wywoływał problemy (jeszcze przed pandemią). W 2019 r. nieprawidłowości z tym związane dotyczyły aż 172 tys. pracowników.

 

Współpraca z naszą firma pozwoli ci tego uniknąć

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami:

e-mail: biuro@knspartner.pl
telefon: 537 215 113

czytaj więcej
Zdobyliśmy uznanie klientów
19.08.2020

Zdobyliśmy uznanie klientów

Bardzo nam miło, że możemy się pochwalić z dołączenia do grona Laureatów Plebiscytu

Orły BHP i PPOŻ. 2020

 

KNS PARTNER Sp. z o.o. zajęła II miejsce w powiecie Wrocławskim
w plebiscycie na najlepszą firmę z kategorii BHP i PPOŻ. w 2020 roku.

 

Dziękujemy za zaufanie naszym kontrahentom, którzy nas zgłosili do tego plebiscytu i wystawili nam pozytywne opinie.

Nasza rzetelna praca przynosi efekty!

Obiecujemy również, że będziemy się starać jeszcze mocniej aby w przyszłym roku było to I miejsce.

 

czytaj więcej
#bezpiecznabudowa
11.08.2020

#bezpiecznabudowa

Zapraszamy do śledzenia cośrodowych wpisów na facebooku, które w sposób obrazkowy pokazują dobre i złe praktyki bezpieczej pracy na budowach. 

Wszystkie wpisy znajdziecie pod hasztagiem #bezpiecznabudowa 

Kliknij i przejść na naszą stronę na Facebooku

Źródło obrazów: 

International Labour Office; issa

czytaj więcej
Zapraszamy do współpracy
KNS PARTNER
Kontakt
Formularz kontaktowy

Adres naszej siedziby oraz biura

Siedziba firmy i biuro