#BEZPIECZNEWTORKI - kontrole PIP 2024

Jesteś tu:
#BEZPIECZNEWTORKI - kontrole PIP 2024

#BEZPIECZNEWTORKI - kontrole PIP 2024

W 2024 roku Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) ma zamiar przeprowadzić aż 60 tysięcy kontroli, koncentrując się zarówno na skargach pracowników, jak i na nowych obszarach. Priorytetem pozostaje reagowanie na skargi dotyczące niewypłacania pensji, a także badanie okoliczności wypadków przy pracy.
Wśród nowości na liście kontroli znajdują się sektory odnawialnych źródeł energii, administracji publicznej, oraz branże związane z magazynowaniem i przetwórstwem złomu metali. Inspektorzy skupią się również na kwestiach czasu pracy, urlopów, oraz BHP, ze szczególnym uwzględnieniem energetyki wiatrowej, elektrociepłowni, i recyklingu.
 
W obszarze prawa pracy nowe tematy kontroli obejmują również przestrzeganie regulacji o czasie pracy i urlopach w jednostkach samorządu terytorialnego oraz przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Inspekcja będzie także monitorować zmiany dotyczące emerytur pomostowych.
Kontrole będą obejmować różne sektory gospodarki, od górnictwa po sektor edukacji. Na poziomie regionalnym, inspektoraty pracy w poszczególnych województwach przedstawiły zadania własne, skupiając się na specyficznych problemach danego obszaru, takich jak bezpieczeństwo w gospodarce morskiej czy BHP w zakładach prefabrykacji.
 
W związku z tym, przedsiębiorstwa z różnych sektorów powinny przygotować się na bardziej szczegółowe kontrole w 2024 roku. Warto monitorować aktualności i dostosowywać się do nowych wytycznych, aby zagwarantować zgodność z przepisami i ochronę pracowników.
Zachęcamy do śledzenia pełnego planu działań PIP i sprawdzenia, czy Twój region jest objęty szczególną kontrolą. Razem dbajmy o bezpieczeństwo i prawa pracowników!
 
A jeśli potrzebujesz naszej pomocy w doprowadzeniu stanu BHP w Twojej firmie do perfekcji, bądź reprezentacji przed kontrolą PIP - jesteśmy dla Ciebie! Napisz, bądź zadzwoń, a ustalimy wszelkie szczegóły i wytyczne.
 
Zapraszamy do współpracy
KNS PARTNER
Kontakt
Formularz kontaktowy

Adres naszej siedziby oraz biura

Siedziba firmy, centrum szkoleniowe